MICROSORT

 

Cinsiyet Seçimi İşleminizi Sperm Ayrıştırmayla Güvence Altına Alın

Cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme veya cinsiyet tayini olarak da bilinir), doğacak olan çocuğun cinsiyetinin gebe kalmadan önce belirlenmesi işlemidir. Cinsiyet tayini sadece tüp bebek ve genetik tanı yöntemi ile kesin olarak yapılabiliyor. Bu belirleme işlemi her ne kadar tam bir kesinliğe sahipse de işleme girecek embriyoların istatistiksel olarak yarısı istenen cinsiyete sahip olmaz.

Bazen sağlıklı tüm embriyolarınız tercih etmediğiniz cinsiyette olabilir ya da tercih ettiğiniz cinsiyetteki embriyolar yeterince sağlıklı olmayabilir.

Microsort ile spermler, yumurtaları dölleyip embriyolara dönüşmeden önce ayrıştırılıyor. Bu sayede genetik taramaya girecek neredeyse tüm embryoların istenen cinsiyette olması sağlanıyor.

Microsort sperm ayrıştırma teknolojisi Flow Cytometry adlı özel teknikle X ve Y kromozom taşıyıcısı spermlerin seçilmesini maksimize eden bir yazılımın buluşmasından oluşuyor. Henüz başarılı başka bir alternatifi olmayan teknolojinin X kromozomu taşıyan spermlerde %93, Y kromozomu taşıyan spermlerde %82 ayrıştırma etkililiği bulunuyor.

Geniş Kromozomal İnceleme (Comprehensive Chromosomal Screening) teknikleri sayesinde blastocyst seviyesindeki embriyoların içerdiği tüm kromozomları tarayabiliyoruz. Bu tarama, kesin cinsiyet bilgisinin yanında kromozomlardaki bozuklukları da görebilmemizi sağlıyor. NGS (Next Generation Sequencing) veya aCGH (Array Comparative Genomic Hybridisation) ile kromozomları taranıp cinsiyeti de seçilen embryonun implantasyon (transfer) başarısı ve hamilelik şansı artar.

Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi’nde CSS işlemi, cinsiyet seçimi tedavisine 8 embriyoya kadar dahildir.

Cinsiyet seçimi işleminde kullanılacak embriyolarınızın gelişimini Time Lapse 7/24 Embriyo Takibi Enkübatörüyle- (Embriyoskop) en yüksek teknolojik imkanlarda sağlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun.

Bize Ulaşın

*Güvenlik sorusu. Gerçek kişi/sahte yazılım ayrılımı yapılmaktadır.

1.800 + donörle en geniş donör havuzu | 22 yıllık deneyim | 40.000’den fazla tüp bebek başarısı | 7 ülke 12 merkez | %97.82’ye varan başarı oranı | 10 yumurta garantisi | ISO 9001 ve ISO 27001 sertifikaları | Başarı artırıcılar: MIRI 7/24 embriyo izleme sistemi, MicroSort (cinsiyet seçimi için sperm ayrıştırıcı), MitoScore, PGT, CGT, NGS, ERA

Şimdi sizin mutluluğunuz
için çalışalım

22 yılda 40.000’den fazla aileyi bebek
sevinciyle mutlu ettik. Şimdi sizin
hayallerinizi gerçekleştirelim.

BİZE ULAŞIN

Şimdi sizin mutluluğunu için çalışalım

22 yılda 40.000’den fazla aileyi bebek sevinciyle mutlu ettik. Şimdi sizin hayallerinizi gerçekleştirelim.

BİE ULAŞIN